Powódź


Tytuł: Powódź

Autor: Paweł Fleszar

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Księży Młyn

     Książka autorstwa Pana Pawła Fleszara jest dziełem o ciekawej formie. Owszem, jest to z jednej strony typowy kryminał, z drugiej można się spodziewać jednak nieco lżejszego klimatu. Jest to dzieło przyjemne, idealne do umilenia sobie wolnego dnia lub całego weekendu. Z doświadczenia mogę stwierdzić, iż owy kryminał czyta się niezwykle szybko.
Wracając jednak do formy książki, każdy rozdział poprzedzony jest przedrukami artykułów z gazet, każdy z nich zdradza elementy fabuły, przedstawia i, moim zdaniem, pozwala zrozumieć nieco lepiej motywacje bohaterów i poznać kontekst wydarzeń. 

     Przechodząc jednak do samej fabuły. Głównym bohaterem książki jest Kris, zawodowy żołnierz, nieco… nieprzypominający typowego wojskowego. Lekka nadwaga, problemy zdrowotne. Czeka go jednak ważne zadanie. Jego przyjaciel z dzieciństwa, Jakub popełnia samobójstwo. Zostawia po sobie list z pożegnaniem i zdjęcie pięknej dziewczyny, Zuzy. Jej zaginięcie jest uznane za jeden z powodów samobójstwa
Kris poczuwa się do odkrycia tajemnicy śmierci swojego przyjaciela. Co jednak było prawdziwym powodem śmierci Kuby? Jaką rolę odgrywa tytułowa powódź, nieubłaganie zbliżająca się do Krakowa? 

     Akcja powieści rozgrywa się we wspomnianym mieście, w ciągu paru lipcowych dni. Przebieg historii jest dynamiczny, fabuła potrafi porwać w mgnieniu oka i wciąga bez reszty. Nie chcę zdradzać szczegółów ze względu na fakt, iż powieść jest dość krótka. Jest to dobra, zamknięta historia, idealna jako książka do podróży, a ze względu na Boże Narodzenie już niemal przekraczające próg, jest to książka idealna na świąteczny prezent dla każdego fana kryminałów. 

Polecam,
Dark Mefisto

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

„Syzyfowe prace” - rusyfikacja!

„Ludzie bezdomni” - najgorsza polska powieść

Wybrany. Contender. Zawodnik. Tom 1.